Saç Ektireyim Derken 'Çim Adam'a Dönmeyin!

0
Medical Park Göztepe Hastanesi Saç Sağlığı ve Saç Nakli Ünitesi Genel Koordinatörü Songül Alcı, saç ekimi konusunda uyardı: “Saç ektireyim derken 'çim adam'a dönmeyin!

Saçlarındaki dökülmeden şikayet eden bireyler telaşla çeşitli tedavi yollarına başvuruyor. Kiminin eczaneden dökülmeye karşı ilaç ve şampuanlar aldığını kiminin ise aktara gidip bakım yağları hazırlattığını belirten Songül Alcı, "Birçok kişi de doktora başvurmak yerine ruhsatsız çalışan klinikler ya da kuaför/ güzellik salonlarında saç ektiriyor" dedi.

Görüşmeyi Uzman Hekimlerle Yapın

Uzman Songül Alcı, saçla ilgili görüşmelerin pazarlamacı değil hekimle yapılması gerektiğine dikkat çekerek “Saç ekimi basit bir olay değil. Mutlaka hastane ortamında ve uzman plastik cerrahlar ya da dermatologlar tarafından yapılmalı. Aksi halde çim adama dönülebilir” uyarısında bulundu. Alcı, Sağlık Bakanlığı’nın son yayınladığı tebliğ ile merdiven altı çalışan klinikler ve güzellik merkezlerinde saç ektirmeyi yasakladığına işaret etti.

Geri Dönüşü İmkansız Sonuçlarla Karşılaşmayın

Ruhsatsız çalışan klinikler ya da kuaför/güzellik salonlarında saç ektiren kişilerin, bazen geri dönüşü imkansız sonuçlarla karşılaşılabildiği belirten Songül Alcı, saçlarındaki dökülmeden şikayet eden kişiler için en etkili çözümün saç ekimi olduğunu belirtti ve ekledi: "Bu yöntemi uygulamayı düşünen bireyler mutlaka hastane ortamında bulunmalı ve uzmanlardan görüş alarak saç ekimini yaptırmalıdırlar."

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Kadınca Kafe sizin için kuruldu, lütfen her türlü fikir ve eleştirinizi bize gönderiniz. Teşekkürler.

Kadınca Kafe sizin için kuruldu, lütfen her türlü fikir ve eleştirinizi bize gönderiniz. Teşekkürler.

Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul Et !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !
To Top
Bumerang - Yazarkafe