Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

0
Anne ve babaların üstüne titredikleri bebekleri için en iyisini ve güzelini yapma isteği elbette ki hiçbir zaman bitmiyor. Buna ilk olarak bebeklerin hassas cildine zarar vermeden koruyacak bebek bezi, tulum ve çeşitli kıyafetlerden başlanıyor.

Doğru bebek bezi seçimi gerçekten de bebeğin hem cilt sağlığı hem de rahatlığı açısından çok önemlidir. Bu nedenle ıslaklığı emme kapasitesi, bebeğin vücuduna uygunluğu, bantların esnekliği ve kullanışlılığı ve desen seçenekleri gibi bebek bezlerinin seçiminde söz konusu olan çeşitli kriterler vardır.

Bebek bezi markaları diğer ürünlerde de olduğu gibi farklı kalite ve fiyat aralıklarında sunulmaktadır. Bu nedenle hem bütçeye hem de bebeğin cilt sağlığına en uygun ürünü seçmek gerekir. Sızıntı tutma kapasitesi yüksek, bebeğin cildiyle uyum halinde, giydirip çıkarması kolay, yan bantları kullanışlı olan ve bebek bezleri arasında öne çıkan markalar arasında bir numaraya Prima yerleşmiş durumda. Her bütçeye kolayca uyum sağlamaması açısından birçok ebeveynin tepkisini toplasa da gerçekten de özellikleri açısından diğer markalardan biraz daha öne çıkıyor. Yine de bebek bezleri arasında oldukça fazla tercih edilen Huggies, Molfix, Sleepy gibi birçok marka da yer alıyor.

Bebek bezi fiyatları, bezin yapısına, türüne, kalitesine ve yaş aralığına göre de şekillenebilmektedir. Nasıl ki kıyafet ve beslenmede de bebekler için yeni doğan, 3 aylık, 6 aylık gibi farklı seçenekler bulunuyorsa, bebek bezleri için de aynı durum geçerlidir. Ayrıca bebek bezi seçiminde bebeğin kilosunun da göz önünde bulundurulması gerekiyor. Yeni doğan, mini boy, orta boy, büyük ve maxi boy bezlerin kilo aralıkları şu şekildedir: 3-6 kilo bebekler, 4-9 kilo bebekler, 7-18 kilo ve küçük yaş kategorisinde yer alan 7-18 kilo çocuklar için tercih edilebilir.

Ebeveynlerinin sürekli almak zorunda kalacakları bebek bezleri nedeniyle stok yaptıkları çok fazla görülür ancak özellikle yeni doğan bebek bezi kullanılacaksa, bebek gelişiminin ne kadar hızlı olduğu unutulmadan, uygun miktarda ürün almaya dikkat etmek gerekir. İnternet alışverişlerinin en büyük avantajı olan indirimli fiyatlarla, kaliteli ve uygun fiyatlı bebek bezleri arasında yer alan Sleepy markalı bebek bezi satın almak için Dermoinn.com’u ziyaret edebilir, bebeğinizin cildine ve ölçülerine en uygun bebek bezini seçip, satın alarak, taşıma zahmetine katlanmadan en kısa sürede teslim alabilirsiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Kadınca Kafe sizin için kuruldu, lütfen her türlü fikir ve eleştirinizi bize gönderiniz. Teşekkürler.

Kadınca Kafe sizin için kuruldu, lütfen her türlü fikir ve eleştirinizi bize gönderiniz. Teşekkürler.

Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul Et !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !
To Top
Bumerang - Yazarkafe