Fön suyu nedir

0
Fön suyu, halk arasında genellikle mavi su olarak bilinmektedir. Duştan sonra kullanılan ve birçok yarar içeren fön suyu, saç kremi yerine tavsiye edilen bir saç bakım ürünüdür.

Birçok kuaförde, saç yıkama işleminden sonra fön suyu kullanılmaktadır. Fön suyu, birçok uzman tarafından da tavsiye edilen ilk saç bakım ürünü olmaktadır. Duş aldıktan veya saçı yıkadıktan sonra, saç kremi tarzındaki ürünler yerine fön suyunu kullanmak daha yararlı olmaktadır.

Yararlı olacak demişken, fön suyunun yararlarına da biraz bakalım. Fön suyu, duş aldıktan ya da saçı yıkadıktan sonra kullanılırsa saça nemlendirici olarak nüfuz eder. Böylece saçlarınız daha kolay taranır ve saçlarınız kabarmadan her daim parlak ve canlı görünecektir. Öte yandan adından da anlaşılacağı üzere kolay şekilde fön çekebilecek ve saçınıza kattığı yumuşaklık sayesinde saçınız beslenecektir. Fön suyu ile birlikte saçınız hiçbir şekilde ağırlaşmayacak ve doğal görünümü ile güzelliğini ön plana çıkaracaktır.

Yukarıda sürekli olarak dış görünüşe olan faydalarından bahsettik. Ancak fön suyu içerisinde buğday proteni olması, UV filtreleri içeren zengin formülleri kullanılması, saçı yıpratıcı dış etkenlerden koruması ve saç rengini de uzun süreler boyunca koruması olarak saç içine olan etkilerinden de bahsedebiliriz. Bu sebeple fön suyu, saç düzleştirme ya da saç şekillendirme aletleri öncesinde uygulanmalıdır.

Bu yazı https://www.cincin.com.tr tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Kadınca Kafe sizin için kuruldu, lütfen her türlü fikir ve eleştirinizi bize gönderiniz. Teşekkürler.

Kadınca Kafe sizin için kuruldu, lütfen her türlü fikir ve eleştirinizi bize gönderiniz. Teşekkürler.

Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul Et !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !
To Top
Bumerang - Yazarkafe