İğne Oyası Havlu Kenarı İle Görsel Ürünler

0
Bir ürünün sıradan bir üründen farkı ancak üzerindeki işlemelerin detayı ile belirlenmektedir. El işçilik ürünlerinin son dönemlerde ortaya çıkan yeni tasarımlar içinde de dahil olmak üzere birçok farklı boyuttaki üründe kendini belli etmesi ile çeşitlilik kazandırılmaktadır. Yeni bir ürünün kendi kazandığı kimlik altında da piyasaya sunulması önemlidir.

Günlük yaşamda kullanılan ürünlerden biri olan havlulara yeni işçilik örneklerinin kazandırılması ile ortaya iğne oyası havlu kenarı adı altında farklılık içinde aktarılan bir ürün gelmektedir. İğne oyaları zengin bir mirasın izlerini de üzerinde taşımaktadır. Bu nedenle günümüzde de hala daha kullanımı ve üretimine devam edilmektedir.

Zaman İçinde İğne Oyası Havlu Kenarı Ve Örnek Sayıları

İğne oyaları zamanın değişmez ve vazgeçilmez bir unsuru olarak kendini göstermektedir. Her gün binlerce ürünün fabrikalarda seri üretimlerle üretilmesinin yanında el işçilik ürünlerinden biri olan iğne oyaları belirli zaman aralıklarında tamamlanmaktadır. İğne oyası havlu kenarı ile günümüzde evlerde sıklıkla kullanılan bir ürünün değişiklik kazanarak kullanılması sağlanmaktadır. Böylelikle  ortaya görsel açıdan ve el işçiliği açısından zengin bir ürün ortaya konulmaktadır. Zaman ile birlikte el sanatı ürünlerinde yaşanan bu artış her dönemde  kullanılmasına da imkan tanımaktadır. Fabrikalarda üretilen seri ürünlerin yanı sıra bu ürünlerin daha çok tercih edilmesi ile  el işçilik ürünleri alanını genişletmeye devam etmektedir.

İğne Oyası Havlu Kenarı İle Görsellik Yeni Bir Tabloda Geliştiriliyor

Bir ürünün zaman içinde kazandığı önem ve taşıdığı değer önemlidir. Anadolu’nun çeşitli coğrafi bölgeleri hakkında da bilgi sahibi olunmasında önemli bir etken konumunda olan iğne oyalarının varlığı ile geçmişten geleceğe bir iz taşınmaktadır. İğne oyası havlu kenarı ise havluların kenarlarına ince ve titiz bir çalışma ile dokunan el işçiliği sonucu yeni bir ürün olarak ortaya çıkartılmaktadır.

Günümüzde her türlü aksesuarda ve kıyafette de kullanımına devam edilen iğne oyalarının evlerin vazgeçilmez ürünlerinden biri olan havlu üzerlerinde ve kenarlarında kullanımı ile çeşitlilik farklı boyutlarda aktarılmaktadır. Kadınların hem boş zamanlarında bir uğraş  olarak da yapmaya devam ettikleri oyaların çeşitli ürünlere yapımı ile zengin bir alan yaratılmaktadır.

Değişen Ve Büyüyen Bir Alanda İğne Oyası Havlu Kenarı Ve Örnekleri

Türkiye’nin geçmiş kuşaklardan itibaren aktarılarak günümüze kadar ulaşan ürünlerin biri olan iğne oyalarının yapımı belirli bir süreyi içinde bulundurmaktadır. Bu tür ürünlerin gündelik ürünlerde kullanımı ile farklı görsellikte ürünler sunulmaktadır. İğne oyası havlu kenarı da bu sunulan el işçilik ürünlerinden bir tanesidir. Hem görsel anlamda güzellik sağlamakta hem de yeni bir ürünün ve el işçiliğinin devamını sağlamaktadır.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Kadınca Kafe sizin için kuruldu, lütfen her türlü fikir ve eleştirinizi bize gönderiniz. Teşekkürler.

Kadınca Kafe sizin için kuruldu, lütfen her türlü fikir ve eleştirinizi bize gönderiniz. Teşekkürler.

Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul Et !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !
To Top
Bumerang - Yazarkafe