Göğüs Küçültme

0
Küçük meme görünümü, kadın için ne kadar rahatsız edici ise aşırı büyük göğüsler de o kadar rahatsız edicidir. Göğüs küçültme operasyonları sayesinde aşırı büyük göğüs görünümüne son verilebilmektedir. Ancak durum sadece görüntüden ibaret değildir. Bazen büyük göğüsler, kadınlarda ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Aşırı büyük göğüsler nedeniyle sırt ağrısı çeken kadınların varlığı bilinmektedir. Görünümünden rahatsızlık duyduğu için sürekli eğilme ihtiyacı duyan ve sonunda kambur olan kadınlar bulunmaktadır. Bazen kollarda uyuşmaya ve nefes almada zorluğa kadar dayanan bu süreçte kadınların en büyük yardımcısı meme küçültme operasyonu olmaktadır. Meme arası ve altında oluşan tahriş ve pişikler de bir süre sonra bu operasyonu kaçınılmaz hale getirmektedir.

Göğüs Küçültme Neden Yapılır

Büyük memelerin yol açtığı ciddi sağlık sorunları, hayat kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Psikolojik olarak yaşanan sorunlar ise çok daha büyük bir problem teşkil etmektedir. Kişilerin toplum içinde kendilerini ifade etmelerini engelleyen bu durum, bir süre sonra asosyal bir yaşantıyı beraberinde getirmektedir. Fiziksel ve psikolojik olarak yaşanan bu problemler, neticesinde kişilerin bu sorunlardan kurtulması için estetik cerrahi yapılmaktadır. Meme küçültme operasyonu ile birlikte fiziksel olarak yaşanan acı, son bulmakta ve kişiler psikolojik olarak rahatlamaktadır. Özellikle zayıf olmasına rağmen çok büyük göğüslere sahip olan kişilerde ciddi omurga problemleri yaşanmaktadır. Bu sorunun önüne geçmek ve çekilen ağrıları ortadan kaldırmak için göğüslerin vücut oranına uygun şekilde küçültülmesi sağlanmaktadır. Tabi ki bu operasyon uygunluğun belirlenmesi yaş durumu, sağlık durumu gibi nedenlerle ilişkilendirilmektedir.

Göğüs Küçültme Ameliyatında Yaş Sınırı Var mı?

Her ameliyat için öncelikle kişinin reşit olması şartı aranmaktadır. Tabi ki hastanın yararı gözetiliyorsa bu durumda ailenin izniyle 18 yaş altı hastalar için de estetik ameliyatlar yapılmaktadır. İri göğüsler, genellikle ciddi sağlık problemlerine yol açtığı için anne ve babalar da ergenlik çağındaki çocukları için bu operasyonu onaylayabilmektedir. Ancak ergenlik çağı genel olarak bu ameliyatlar için çok da tercih edilmeyen bir yaş dönemidir. Çünkü kişinin gelişimi hala tamamlanmış olduğundan nihai vücut formu ortaya çıkmamaktadır. Ayrıca 65 yaş üzeri hastalar için de işlemin yapılıp yapılamayacağı onların sağlık durumuna göre belirlenmektedir.

Ameliyat olacak kişiler, öncelikle estetik cerrahi alanında uzmanlık edinmiş bir hekimden bilgi almalıdır. Sonrasında bu ameliyata gerçekten ihtiyacı olup olmadığını düşünerek karar vermelidir. Neticede daha güzel görünme amacı taşısa da her ameliyatta az ya da çok kesi işlemi yapılmaktadır. Ancak, kişinin görünümü psikolojisi açısından büyük sorun teşkil ediyor ve günlük hayatta fiziksel açıdan sorun yaratıyorsa ameliyat kaçınılmaz olmaktadır. Ameliyat ile ilgili kaygılar da ameliyat öncesinde sıklıkla gündeme gelmektedir. Bunları en aza indirgemek için yapılacak şey, estetik hakkında araştırma yapmak ve işin uzmanlarından bilgi almaktır.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ameliyat öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki meme küçültme operasyonu öncesinde doktor tavsiyelerini yerine getirmektir. Kullanılan bazı ilaçların operasyon öncesi alınmaması gerekebilir, sigara ve alkolün operasyon öncesinde kullanılmaması tavsiye edilebilir. Sorunsuz bir operasyon için doktor tavsiyelerine harfiyen uymak önem taşımaktadır. Operasyon sonrasında oluşabilecek komplikasyonlara karşı hastaların 1 günlük gözetim altında tutulması önerilmektedir. Ameliyat sonrası ağrılar ve şişlikler beklenen durumlar arasında yer almaktadır. Ancak bunları da en az rahatsızlıkla atlatmak için gerekli ağrı kesici takviyeleri sağlanmaktadır. Şişlik ve ödemlerin engellenmesi ya da azaltılması için doktor tavsiyelerinin dinlenmesi ayrıca önemlidir. Gerekli pansumanların yaptırılması, yara bölgesi iyileşene kadar aşırı hareketlerden kaçınılması da önemli bir detaydır.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Kadınca Kafe sizin için kuruldu, lütfen her türlü fikir ve eleştirinizi bize gönderiniz. Teşekkürler.

Kadınca Kafe sizin için kuruldu, lütfen her türlü fikir ve eleştirinizi bize gönderiniz. Teşekkürler.

Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul Et !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !
To Top
Bumerang - Yazarkafe