Koltuk Takımı Tarzları Nelerdir?

0
Koltuk Takımı Tarzları Nelerdir?

Evinizin en önemli noktaları olan salon veya oturma odalarına bambaşka bir hava katan yegane eşya, kuşkusuz koltuk takımıdır. Birçok model, tasarım ve renklerde üretilen koltuk takımı modelleri arasından tercih yapmak, günümüzde bir hayli zor hale gelmiş durumda. Evinize bambaşka bir soluk ve yenilik katmak için hangi koltuk modeli sizlere ve konforunuza uygun olacak sorusu her zaman uzun vakit almaktadır. Koltuk takımları, sadece görsellik göz önünde tutularak seçim yapılabilecek ürünler değildir. Ürünün kumaş, kullanılan sünger, yay ve ahşap ürünü bile sundukları konfor alanını oldukça genişletebilir. Sağlam, uzun kullanım ömrü ve konforu bir arada bulunduran ürünlere ulaşmak ve bu modelleri sizlere tanıtmak için kısaca koltuk modelleri ve tarzlarından bahsetmek gerekir.

Koltuk Takımı Modelleri ve Tarzlarına Kısa Bakış

Koltuk takımı modelleri, eski zamanlarda oldukça standart modellerde ve yalnızca işlevsel özellikleri göz önünde bulundurularak üretilirdi. Günümüzde ise bu standartların yanına; konfor, renk seçenekleri, kullanışlı oluşu, evin boyutuna göre üretim veya tasarım modeller gibi birçok hizmet ağına genişlemiş durumda. Geçmişte boyanın rengine göre alınan oturma grupları, günümüzde mobilyanın renk ahengine göre duvarların renklendiği bile gözlenmektedir.

Şık ve parlak görünümlü ağaç tasarımlardan, kadife dokunuşlu klasik modellere ve genç, dinamik çizgili pastel renklere sahip modern modellere kadar piyasada birçok koltuk modeli bulunmaktadır. Koltuk modelleri genellikle ikili, üçlü, tekli ve berjer olarak üretilirler. Ülkemizde sık sık tercih edilen bir diğer model ise çekyattır. Yatağa da dönüştürülen bu modern tasarım ürünü hala oldukça popüler durumdadır.

Koltuk Takımı Tarzları Nelerdir?


En çok tercih edilen modellerden kısaca göz atalım: 

●Chester Koltuk Takımı: İngiliz dokunuşunun sonuna kadar içerisinde bulunduğu iri ve kabarık modellerdir. Geniş salonlar, ofisler, yüksek tavanlı mekanlar ve otel lobilerinde sıklıkla görebilirsiniz chester koltuk takımı ürününü. Kumaş, deri ve kadife gibi genellikle lüks tasarım modelleri olarak sınıflandırılmaktadır. Bakımı diğer koltuk modellerine göre daha zor ve uğraş istemektedir. Ancak düzenli bakımı yapılan modellerin, renklerinin canlılığı bulunduğu konuma bambaşka bir soluk kazandıracaktır. Genellikle ceviz, sandal veya gürgen gibi maliyetli ve sağlam ağaç modelleri ile üretilmektedir.

●Country Koltuk Takımı: Bulunduğu ve kullanılan alana derin bir hava değişikliği getiren modellerdir. Çok fazla renk ve tasarım skalası bulunan bu model, tercih etmenin oldukça zor olduğu bir modeldir. Zıt renklerin birleştiği, parlak taşlı, parlak kumaşlı, ahşap detayların çok olduğu veya tamamen tek renk ürünler başlıca en çok tercih edilen modelleridir. Kendi içerisinde 4 ana başlığa ayrılan country modeller ise şöyle sıralanır:

1.Fransız tarzı country Koltuk Takımı: Özellikle Fransız sinemasında sık sık gördüğünüz köy ve çiftlik evleri gibi noktalarda kullanılan geniş oturma alanı, yemek masası gibi yerlerde bulunan koltuklardır. Geniş oturma yüzeyleri ve geriye yatık yapısı ile tam keyif noktalarına hayat verecek koltuk takımı modelidir.

2.Shaker Country Koltuk Takımı: Amerika da sık sık kullanılan bu model, genellikle dar salon ve kitap okuma köşeleri gibi alanlarda kullanılır. Genellikle tek kişilik veya geniş iki kişilik modelleri ile kendinize bir köşe yaratma noktasında sizlere ışık olabilecek bir oturma grubu modelidir. Televizyon karşısında dizi izleyip sabahlayan biri iseniz, bu koltuk takımı sizlerin vazgeçilmezi olacaktır.

3.Rustik Country Koltuk Takımı: Geniş bir salonunuz veya yüksek tavanınız bulunuyorsa, kesinlikle aradığınız modeldir. Genellikle çoğunluğu ahşaptan oluşan tasarımı ve rahatlığı ile en çok tercih edilen country koltuk takımı modellerinin başında gelir.

4.İngiliz Country Koltuk Takımı: Hem geçmişe gidip hem de modern dokunuşları bir arada arıyorsanız, İngiliz tarzı country koltuk takımı modelleri tam size göre. Modern renk geçişleri, çizgiler ve nostaljik tasarımı bir araya getiren model, yanına aldığı İngiliz şıklığı ile kullanıldığı alanda göz alıcılığı ile sizi kendine bağlar.

Koltuk Takımı Tarzları Nelerdir?


Koltuk Takımı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Koltuk takımı fiyatları; model, kullanılan ürün ve malzemeye göre farklılık göstermektedir. Net bir fiyat aralığı vermek pek mümkün değildir. Sizler de evinize bambaşka bir ambiyans ve görsellik katmak için aradığınız en uygun ve uzun kullanım ömrü sunan koltuk takımlarını Divanev'de bulabilir; geniş ürün seçenekleri arasından tarzınıza yönelik takımı rahatlıkla seçebilirsiniz. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Kadınca Kafe sizin için kuruldu, lütfen her türlü fikir ve eleştirinizi bize gönderiniz. Teşekkürler.

Kadınca Kafe sizin için kuruldu, lütfen her türlü fikir ve eleştirinizi bize gönderiniz. Teşekkürler.

Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul Et !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !
To Top
Bumerang - Yazarkafe