Nişan Çikolatası Sipariş Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

0
Evliliğe giden yolda, toplumdan topluma değişiklik gösteren farklı gelenekler mevcut. Ancak nişan törenleri, neredeyse tüm toplumların ortak kültürünün bir parçası. Halk arasında söz kesme töreni olarak da bilinen nişan töreninde, evlenmek üzere olan gençler, evlilikten önce ailelerinin önünde birbirlerine söz verirler. Evlilikten önceki son aşama olarak kabul edilen söz kesme törenine giderken çeşitli hediyeler de götürülür. Nişan çikolatası da bu hediyeler arasında yer alır. Anadolu kültüründe sıkça kullanılan “tatlı yiyelim, tatlı konuşalım” düsturundan hareketle, mutlu bir yuvanın ilk adımlarının atıldığı bu gecede de çikolata ile ağızların tatlanması sağlanır. Ancak nişan için çikolata alınacağı zaman bazı hususların göz önünde bulundurulması gerekir. Hediye olarak götürülen çikolatadan memnun kalınabilmesi için, çikolata almadan önce aşağıda sıraladığımız hususların dikkate alınması tavsiye edilir.
  
Nişan Çikolatasının Kaliteli Olması
Nişan Çikolatasının Kaliteli Olması
 
Elbette kimse hediye olarak kalitesiz bir nişan çikolatası götürmek istemez. Ancak bazen bilmeden ya da farkında olmadan kalitesiz ürünler tercih edilebilir. Bu karşı taraf üzerinde olumsuz bir izlenime yol açabilir. Bu yüzden de nişan için hediyelik çikolata alınacağı zaman, öncelikle kalitesinden emin olunması gerekir. Kalitesi ile üne kavuşmuş markaların ürünlerini tercih etmek, hediyenin gerçek amacına kavuşabilmesini sağlar.
  
Nişan Çikolatasının Lezzetli Olması
Nişan Çikolatasının Lezzetli Olması
 
Nişan çikolatası seçiminde önem arz eden hususlardan bir diğeri de lezzet. Lezzetli olmayan çikolatalar da nişan gecesi için çok tercih edilmez. Yoğun süt ve çikolata içeriğine sahip çikolatalar, daha yoğun lezzet barındırdıkları için ön plana çıkarlar. Çikolatanın lezzetini belirleyen etkenler arasında tazeliğin unutulmaması gerekir. Kalitesi ve lezzeti ile bilinen çikolatalar, taze olmadıkları zaman tam tersi durumlar ortaya çıkabilir. Çikolatanın tazeliği yalnızca son kullanma tarihine bakılarak anlaşılamaz. Zira tarihi geçmemiş olmasına rağmen kötü saklama koşulları nedeniyle çikolatalarda tat ve renk kaybı görülebilir. Bu yüzden de mümkünse alınacak çikolatanın göz ile görülmesi ve tadına bakılması tavsiye edilir. Ancak internet üzerinden nişan çikolatası alışverişi yapılacağı zaman böyle bir olanak söz konusu olmayacağı için, bilinirliği yüksek markalar tercih edilerek riskler en aza indirilmelidir. Nişan gecesi için hediye çikolata götürürken farklı tatlara bir arada yer verilmesi de denenebilir. Sütlü, bitter ya da sade çikolataların bir arada bulunduğu hediye paketleri ile farklı lezzetler sunulabilir.
  
Nişan Çikolatasının Sunumunun Güzel Olması
Nişan Çikolatasının Sunumunun Güzel Olması
 
Nişan çikolataları özel bir gece için hediye götürülmelerinden dolayı, estetik açıdan da doyurucu olmaları gerekir. Klasik hediyelik çikolata paketlerini olduğu gibi alıp hediye olarak götürmek, nişan çikolatası için uygun olmaz. Çeşitli süsleme malzemeleri kullanılarak götürülecek çikolataların süslenmesi ve daha özel bir hale getirilmesi gerekir. Bireyler gerekli malzemeleri alarak süsleme işlemini kendileri yapabilecekleri gibi, çikolata satan firmalardan hazır süslenmiş çikolata paketleri de temin edilebilir. Schocolate’ın çok sayıda alternatif barındıran web sitesini ziyaret ederek birbirinden farklı tasarımlar arasından iyi bir seçim yapabilirsiniz.
  
Nişan Çikolatasının Tepsisinin Güzel Olması
Nişan Çikolatasının Tepsisinin Güzel Olması
 
Nişan çikolatası götürülürken, yalnızca çikolata kutusu olarak götürülmez. Bunun için bir de çikolata tepsisi kullanılır. Kültürümüzün bir parçası haline gelmiş olan çikolata tepsileri de çikolata satışı yapan firmalarda ya da çeyiz mağazalarından temin edilebilir. Nişan tepsisi olarak genellikle gümüş tepsiler tercih edilir. Parlak bir görünüme ve işlemeleriyle estetik bir tarza sahip olan bu tepsiler, çeşitli süslemeler ile daha güzel hale getirilir. Nişan çikolatasının iyi bir tepsi içerisinde götürülmesi, hediyenin etkileyiciliğini de arttırır.

Schocolate üzerinden nişan çikolatası ve nişan tepsisi satın alabilir, aynı gün kargoyla çok geçmeden siparişlerinize ulaşabilirsiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Kadınca Kafe sizin için kuruldu, lütfen her türlü fikir ve eleştirinizi bize gönderiniz. Teşekkürler.

Kadınca Kafe sizin için kuruldu, lütfen her türlü fikir ve eleştirinizi bize gönderiniz. Teşekkürler.

Yorum Gönder (0)

buttons=(Kabul Et !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !
To Top
Bumerang - Yazarkafe